BELITE

Krzesło Belite wyróżnia zdecydowana, bezkompromisowo poprowadzona linia. Śmiałość designera – Oscara Buffona – to jednak nie tylko kwestia kształtu. To również niestandardowy dobór materiałów najwyższej jakości. Dzięki nim Belite po prostu błyszczy, co sprawia, że trudno być wobec niego obojętnym. To wybór ludzi, którzy na przeciętność patrzą z niechęcią. Owalne kształty i lekki wygląd to jednak nie wszystko. Zakochać się można również w komforcie, który gwarantuje Belite. Bo siedzenie może być znacznie większą przyjemnością niż myślisz.

– Mechanizm synchroniczny daje szerokie możliwości adaptacji do wagi i wzrostu użytkownika. Zaprojektowany tak, aby minimalnie podnosił przód siedziska przy odchylaniu oparcia – osoba siedząca nie odrywa nóg od podłoża podczas ruchu. Dźwignie umieszczone w zasięgu ręki, po obu stronach siedziska, zapewniają łatwą, intuicyjną obsługę.

– Funkcje mechanizmu:
a. synchroniczne odchylanie oparcia i siedziska w zakresie: 10 stopni – siedzisko, 20 stopni – oparcie,
b. możliwość zablokowania oparcia w 6 pozycjach,
c. regulacja głębokości siedziska umożliwia optymalne podparcie ud (opcja),
d. precyzyjna, bezstopniowa regulacja siły odchylania oparcia. Łatwe w użyciu pokrętło o ergonomicznym kształcie znajduje się z prawej strony siedziska; zakres regulacji: 45–110 kg,
e. dzięki zabezpieczeniu antishock oparcie, po zwolnieniu mechanizmu, nigdy nie uderza w plecy,
f. opcjonalna możliwość niezależnego odchylania siedziska w kierunku przeciwstawnym do oparcia w zakresie 3 stopni.

– Kółka o dużej średnicy (65 mm) w kolorze czarnym lub białym, dzięki którym krzesło porusza się bardzo lekko niezależnie od typu podłoża. Automatyczny hamulec zapobiega odjechaniu krzesła podczas wstawania. Możliwość wyboru kółek do miękkich lub twardych podłóg.

– Podstawa aluminiowa polerowana lub lakierowana, podobnie jak inne elementy krzesła, nawiązuje kształtem do owalu. Możliwe jest również zastosowanie podstawy wykonanej z tworzywa.

– Podnośnik pneumatyczny umożliwia płynną regulację wysokości siedziska i daje dodatkowe, miękkie amortyzowanie.

– Trwałość oraz ergonomiczny kształt oparcia to efekt zastosowania pianki wylewanej.

– Pokrętła wykonane z dwóch komponentów – łatwiejsza i bardziej płynna regulacja podparcia lędźwi.

-Wbudowany ergonomiczny system podparcia Schukra®. Regulacja w dwóch płaszczyznach pozwala idealnie dostosować kształt oparcia w odcinku lędźwiowym, zapewniając komfortową pracę.

– 2 rodzaje podłokietników
a. podłokietniki z regulacją wysokości ze specjalnie zaprojektowanymi nakładkami wykonanymi z tworzywa sztucznego lub tapicerowanymi skórą,
b.  podłokietniki regulowane w trzech płaszczyznach (3d) gwarantują użytkownikowi komfortowe podparcie nadgarstków, przedramion i ramion; nakładki podłokietników wykonane są z trwałego miękkiego poliuretanu.

– Specjalnie wyprofilowany zagłówek zapewnia stabilne i komfortowe podparcie głowy.

– Estetyczne, wykonane z połyskliwego tworzywa, osłony siedziska oraz oparcia i zagłówka.